آزمون ورودی دوره تمهیدی روحانیون عمره برگزار شد
60 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزرای حوزه
تعداد شرکت کننده : 0

مسئول مرکز آموزش های فرهنگی کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی، روز گذشته در حاشیه برگزاری این آزمون در گفت وگو با مرکز خبر حوزه، گفت: با توجه به تفاهم نامه ای که بین دفتر تبلیغات و بعثه مقام معظم رهبری تنظیم شده، برنامه ریزی و برگزاری دوره های مختلف آموزشی روحانیون حج و زیارت و مداحان عتبات بر عهده معاونت امور روحانیون قرار گرفته که در مرکز آموزش های فرهنگی کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی اجرا می شود .

نجف هدایتی زاده افزود: دوره آموزشی60 جلسه‌ای برای آشنایی روحانیون با منابع آزمون اصلی و همچنین آشنایی بیشتر با فقه حج و مناسک، اماکن مکه و مدینه، عقاید و تاریخ اسلام به صورت فشرده برگزار شده که آزمون آن با حضور 500 نفر از شرکت کنندگان برگزار گردید.

وی ادامه داد: این آزمون با 160 سوال چهار گزینه ای در 150 دقیقه طراحی شده و تمام استانداردهای آزمون های رسمی کشور در آن لحاظ شده است که بعد از بررسی نمرات شرکت کنندگان، مصاحبه و ارائه نوار منبر و گذراندن دوره 33 واحدی آموزشی، افراد حائز رتبه قبولی گزینش و به حج اعزام می شوند.

مسئول مرکز آموزش های فرهنگی کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به نقش روحانیون در سفر های زیارتی، اظهار داشت: آگاهی زائرین نسبت به امکان، مقدس و تاریخ اسلام و عقاید شیعی و نیز پاسخ گویی به شبهات اهمیت فراوانی دارد، بنابراین روحانیون باید با آشنایی کامل اعزام ‌شوند تا وظیفه معنوی خود را انجام دهند.

وی خاطرنشان ساخت: نتیجه آزمون دوهفته بعد از طریق مرکز آموزش های فرهنگی کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی قم، معاونت امور روحانیون بعثه رهبری سایت حج اعلام می‌گردد.

هدایتی زاده تصریح کرد: دارا بودن سطح دو حوزه و سوابق خوب تبلیغی از شرایط اصلی ورود به این آزمون بوده است.

وی با اشاره به برخی دوره های برگزار شده و در حال برگزاری این مرکز آموزشی، بیان داشت: دوره های ضمن خدمت روحانیون، دوره های مکالمه عربی و زبان های خارجی برای آمادگی بیشتر در زمینه علمی و مهارت های تبلیغی، دوره های ویژه عمره دانشجویی و دانش آموزی، دوره راویان برای مباحث مربوط به اماکن حج و دوره های ضمن خدمت برای بانوان، از جمله دوره هایی است که در این مرکز آموزش داده می شود.

هدایتی‌زاده در پایان عنوان کرد: آزمون مباحث کلامی، مکالمه عربی و مخاطب شناسی نیز به زودی برگزار می گردد.